Senarai Pemenang Anugerah Skrin 2018 (ASK 2018)


Anugerah Skrin 2018 (ASK 2018) edisi ke-22 bakal berlangsung pada 2 November ini di Pusat Dagangan Dunia Putra (PWTC) Kuala Lumpur. ASK 2018 mempertaruhkan 30 kategori yang merangkumi 14 kategori drama, tujuh kategori filem dan 9 kategori bukan drama dan teknikal. Tiga kategori baharu diperkenal iaitu Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Cina), Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian dan Pelakon Wanita Terbaik Rantaian. 

Malam kemuncak ASK 2018 akan disiarkan secara langsung menerusi TV3 pada Jumaat, 2 November, jam 9 malam. Tanpa hos utama, malam anugerah akan diserikan oleh 12 penyampai anugerah dibarisi oleh Datuk Rosyam Nor, Nora Danish, Awal Ashaari, Ayda Jebat, Zahirah MacWilson, Elly Mazleib, Sherry Al-Hadad, Izzue Islam, Sharnaaz Ahmad, Naz Habibur Rahman dan Shuk Sahar. Malam itu acara akan diserikan dengan persembahan Wany Hasrita, Ernie Zakri & Shiha, Jaclyn Victor & Elvira Arul, Altimet & Amelia Henderson, Raja Shahiran & Shawn Lee, Andrew Lee, Alpha Movement dan kumpulan OAG.

Acara karpet merah akan disiarkan menerusi program Pop TV pukul 8.30 malam di saluran ntv7 yang dikendalikan oleh Aaron Al-Fateh dan Ain Edruce. Enam kategori bukan drama disampaikan melalui Melodi Anugerah Skrin 2018 pada 28 Oktober pukul 12.00-1.30 tengah hari.

Berikut ini senarai pencalonan Anugerah Skrin 2018 :

KATEGORI DRAMA

1. Drama Terbaik

2. Pengarah Terbaik Drama


3. Videografi Drama Terbaik


4. Lakon TV Terbaik


5. Penyunting Drama Terbaik


6. Pelakon Lelaki Terbaik Drama


7. Pelakon Wanita Terbaik Drama


8. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama


9. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama


10. Drama Komedi Terbaik


11. Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Melayu)


12. Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Cina) *Baru


13. Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian (Melayu/Cina) *Baru


14. Pelakon Wanita Terbaik Drama Rantaian (Melayu/Cina) *Baru



KATEGORI FILEM

1.Filem Terbaik Filem


2.Pengarah Terbaik Filem


3.Lakon Layar Terbaik Filem


4.Pelakon Lelaki Terbaik Filem


5.Pelakon Wanita Terbaik Filem


6.Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem


7.Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem


KATEGORI BUKAN DRAMA & TEKNIKAL

1.Rancangan Majalah Terbaik


2.Rancangan Realiti Terbaik


3.Rancangan Anugerah Terbaik


Berikut ini senarai calon & pemenang Anugerah Skrin 2018 :

KATEGORI DRAMA
1. Drama Terbaik - Pendosa Ingin Ke Syurga
- Aku Nazmi (JS Pictures Sdn Bhd)
- Kasih Seorang Ayah (Mache All Star United Sdn Bhd)
- Nisaa (Unit Drama TV RTM)
- Pendosa Ingin Ke Syurga (Suhan Movie & Trading Sdn Bhd)
- Qalbu (Saphire Screen Sdn Bhd)

2. Pengarah Terbaik Drama - Rashid Sibir (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Dato Ahmad Tamimi Siregar (Kasih Seorang Ayah)
- Rashid Sibir (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Azman Hj Yahya (Aku Nazmi)
- Riza Baharudin (Qalbu)
- Hisyamudin Ahmad (Nisaa)

3. Videografi Drama Terbaik - Nasarudin hmad Kamal (Nisaa)
- Kamarul Arif Jamaluddin (Kasih Seorang Ayah)
- Nasarudin hmad Kamal (Nisaa)
- Salehhudin Jamaludin (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Mohd Shahril (Qalbu)
- Hj Mohamad Zamzy (4k)
4. Lakon TV Terbaik - Sofia J. Rhyland (Aku Nazmi)
- Kamarul Azmir kamarulzaman (Nisaa)
- Sham Hashim (Kasih Seorang Ayah)
- Sofia J. Rhyland (Aku Nazmi)
- Sharifah ABu Salem (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Marziah Manaf (Fatonah Azali)
5. Penyunting Drama Terbaik - Mohd Shahrul Amin (Qalbu)
- Mohd Hafiz (Fatonah Azali)
- Mohamad Afiq (Kasih Seorang Ayah)
- Saiful Zul Arief (Nisaa)
- Nazrin Saad (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Mohd Shahrul Amin (Qalbu)
6. Pelakon Lelaki Terbaik Drama - Jay Iswazir (Aku Nazmi)
- Eman Manan (Kasih Seorang Ayah)
- Jay Iswazir (Aku Nazmi)
- Jalil Hamid (Cucu Atuk)
- Redza Rosli (Fatonah Azali)
- Datuk Rosyam Nor (Pendosa Ingin Ke Syurga)

7. Pelakon Wanita Terbaik Drama - Nad Zainal (Fatonah Azali)
- Nad Zainal (Fatonah Azali)
- Puteri Syasya Masyitah (Luyak)
- Sherie Merlis (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Ayda Jebat (Aku Nazmi)
- Siti Elizad (Tulus Cinta)
8. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama - Fauzi Nawawi (Qalbu)
- Syafiq Kyle (Abang Kandung)
- Danish Hazriq (Cucu Atuk)
- Mustaqim Bahadin (Fatonah Azali)
- Fauzi Nawawi (Qalbu)
- Shukri Yahaya (Kasih Seorang Ayah)
9. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama - Fauziah Nawi (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Fauziah Nawi (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Sheila Rusly (Aku Nazmi)
- Zarina Zainuddin (Luyak)
- Wan Maimunah (Qalbu)
- Mira Filzah (Dosa Perempuan)

10. Drama Komedi Terbaik
- Aku Dia Lagu (Unit Drama TV DTM)
- Mak Cun 4 (Rumah Karya Citra Sdn Bhd)
- Mat Rukun (Hujan Lebat Sdn Bhd)
- Shah & Zam (Zamriez Golden Pictures Sdn Bhd)
- Suamiku Mat Piun  (Suhan Movies & Trading Sdn Bhd)
11. Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Melayu) - Nur
- Isteri Untuk Diiktiraf (JS Pictures Sdn Bhd)
- Andainya Takdir 2 (A. Aida Production Sdn Bhd)
- Nafas (Orangetree Production Sdn Bhd)
- Nur (Radius One Production Sdn Bhd)
- Teratai Kemboja (Saphire Screen Production Sdn Bhd)

12. Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Cina) - Green Wall
- Green Wall
- Growth Behind The Sun
- Persona 2
- The Memoir Of Majie
- The Men In Black School
13. Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian - Syafiq Kyle (Nur)
- Jordan Voon (Green Wall)
- Erwin Dawson (Nafas)
- Sawyer Leong (Growth Behind The Sun)
- Adi Putra (Teratai Kemboja)
- Syafiq Kyle (Nur)
14. Pelakon Wanita Terbaik Drama Rantaian - Amyra Rosli (Nur)
- Pauline Tan (The Memoir Of Majie)
- Amyra Rosli (Nur)
- Wayne Chua (Green Wall)
- Fasha Sandha (Teratai Kemboja)
- Emily Chan (Growth Behind The Sun)
KATEGORI FILEM
1. Filem Terbaik Filem - Dukun
- Tombiruo Penunggu Rimba
- Abang Long Fadil 2
- KL Special Force
- Pulang
- Dukun

2. Pengarah Terbaik Filem - Dain Said (Dukun)
- Syafiq Yusof (Abang Long Fadil 2)
- Osman Ali (Pinjamkan Hatiku)
- Dain Said (Dukun)
- Kabir Bhatia (Pulang)
- Syafiq Yusof (KL Special Force)

3. Lakon Layar Terbaik Filem - Huzir Sulaiman (Dukun)
- Huzir Sulaiman (Dukun)
- Syafiq Yusof (KL Special Force)
- Ahmad Izham Omar & Mira Mustafa (Pulang)
- Yasmin Yaacob & Choong Cho Ren (Tombiruo)
- Syafiq Yusof (Abang Long Fadil
4. Pelakon Lelaki Terbaik Filem - haheizy Sam (Pinjamkan Hatiku)
- Shaheizy Sam (Pinjamkan Hatiku)
- Faizal Hussein (Dukun)
- Datuk Rosyam Nor (KL Special Force)
- Reny Ishak (Pulang)
- Jalil Hamid (Bisik Pada Langit)

5. Pelakon Wanita Terbaik Filem - Datin Seri Umie Aida (Dukun)
- Izara Aishah (Kau Yang Satu)
- Ezzaty Abdullah (Kau Takdirku)
- Nora Danish (Bukan Cinta Malaikat)
- Ayda Jebat (Pinjamkan Hatiku)
6. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem  - Namron (Dukun)
- Hasnul Rahmat (Tombiruo Penunggu Rimba)
- Namron (Dukun)
- Zamarul Hisham (Blok 404)
- Beto Kusyairi (Bisik Pada Langit)
- Bront Palarae (Kau Takdirku)
7. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem  - Normah Damanhuri (Pinjamkan Hatiku)
- Elyana Emrizal (Dukun)
- Normah Damanhuri (Pinjamkan Hatiku)
- Farah Ahmad (Tombiruo Penunggu Rimba)
- Nadia Brian (Blok 404)
- Datin Fadilah Mansor (Bisik Pada Langit)

KATEGORI BUKAN DRAMA & TEKNIKAL
1.Rancangan Majalah Terbaik - 999
- 999
- Stylist Queen
- Travel With My Love
- Panorama
- Poket Akhirat
2.Rancangan Realiti Terbaik - Let's Cycle Musim 3 (Light Up Borneo)
- Mentor Otai Akhir
- Pentas Akhir Da'i Pendakwah Nusantara 2017
- Let's Cycle Musim 3 (Light Up Borneo) | Rachel Tan Ai Leng
- Super Bintang Berasama Bintang
- Konsert Akhir Bintang RTM 2018
3.Rancangan Anugerah Terbaik - Anugerah Skrin 2017
- Drama Festival Kuala Lumpur 2018
- Anugerah Juara Lagu 32
- Anugerah Nasyid 17 Akhir
- Anugerah Skrin 2017

KEPUTUSAN MELODI ASK 2018 (28 OKTOBER 2018)
1.Rancangan Dokumentari Terbaik - Majalah 3 Ops Benih Buaya
2.Rancangan Bual Bicara Terbaik - Halaqah Jin Atau UFO
3.Laporan Khas Berita Terbaik - Buletin Utama (Imbauan Tragedi Kebakaran Pusat Tahfiz Ittifaqiah)
4.Rancangan Hiburan Terbaik - Bintang Bersama Bintang Raya
5.Rekabentuk Set Terbaik - Anugerah Juara Lagu 32
6. Montaj Terbaik - Anugerah Juara Lagu 32

No comments